:: Fórumok :: Földönkí­vüliek, idegen világok :: Beszéljünk a Marsról

<< Előző téma | Következő téma >>
Viz a Marson ?...
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, Róza
Szerző Üzenet
yup
cs febr 16 2012, 07:52
Regisztrált tag #409
Regisztrált: v febr 05 2012, 09:25
Üzenetek: 172
Tényleg nagyon hasonló a kettő..
Tyű, ha odamegyünk, el ne tüsszentsük magunkat, mert egész gödröt ásnánk vele..!
Vissza az elejére
curiosity
cs febr 16 2012, 10:30
Regisztrált tag #388
Regisztrált: p jan 13 2012, 03:57
Üzenetek: 177
Háát...akkor a fiúk nagyon vigyázhattak 62-ben, hogy véletlenül se tüsszentsenek, sikerült is nekik úgy "leszállni", hogy egy porszemet sem vertek fel...... . Katt ide! Persze,lehet,hogy nedves talajra érkeztek....

[ Módosítva cs febr 16 2012, 10:31 ]
Vissza az elejére
horpad
k febr 21 2012, 01:27
horpad
Regisztrált tag #120
Regisztrált: h febr 07 2011, 02:06
Üzenetek: 674

Nem csak én hiszek feltétlen a marsfelszí­ni jég létezésében …
Sajnos már nem emlékszem, az alábbi képet honnét emeltem ki, de a szí­nskála önmagáért beszél.

Persze tudom, az ilyen bejegyzésekkel csak óvatosan, nehogy mi is a NASA állandó megfigyelése alá kerüljünk,
mint egy másik fórum (biztos forrásból: ez Tí‰NY!).
íltalában a ”Bing [Bot]” nicknevet szokta használni….

Vissza az elejére
yup
k febr 21 2012, 02:54
Regisztrált tag #409
Regisztrált: v febr 05 2012, 09:25
Üzenetek: 172
A kérdés, amit nem tudom, feltettek-e már komolyan, és válaszoltak-e rá valaha is: Hogy került oda az a rengeteg ví­z, amiből a jég lett?
Vissza az elejére
curiosity
k febr 21 2012, 08:57
Regisztrált tag #388
Regisztrált: p jan 13 2012, 03:57
Üzenetek: 177
Ez jó kérdés Yup....jelenpillanatban még azt sem tudjuk biztosan, hogy a Földre hogy került a ví­z, de például ott van az Európa, brutális ví­zkészlettel, vajon honnan? Majdnem úgy tűnik, mintha "alapértelmezett" alkotóeleme lenne az Univerzumnak, és mindenütt megtalálható, ahol nincs túl nagy hő-sugárzásnak kitéve, vagy nem áll fenn olyan körülmény, amely képes elbontani a kémiai-kötését. Az üstökös-elmélet sem biztos hogy megállja a helyét, mivel a becsapódás energiája könnyen felszabadí­thatta a hidrogént, ami visszaszökhettett a világűrbe...
Találtam egy gyönyörű képet, megpróbálom berakni, a Marsi-édenkert...

A NASA-megfigyeléssel kapcsolatban, konkrét példa: egy másik fórumon Horpad közétett egy tanulmányt, és kis idő múlva egy NASA -szakértő szinte ugyanazt publikálta....( persze, mint saját megállapí­tását...)...

[ Módosítva cs febr 23 2012, 03:59 ]
Vissza az elejére
horpad
cs febr 23 2012, 01:25
horpad
Regisztrált tag #120

Valóban jó a kérdés ….
A marsi ví­zre ugyan nem, de földünk ví­zkészletére van saját elképzelésem. Szerintem teljesen felesleges faggatni, honnét érkezett, mivel a döntő hányada itt született helyben.

Sajnos a földtörténeti kutatások lazán átlépik a kezdeti embrionális állapotot, pedig bolygónk jelenlegi arculata jórészt annak köszönhető. Amikor még nem volt más, mint izzó por- és gázfelhők halmaza. Amit aztán tovább heví­tett a gravitációs sűrűsödés….

Ismert, hogy magas hőmérsékleten vegyi reakció nem indul be, inkább a kémiai bomlás a jellemző. Példaként emlí­thetném a mészégetést, fémkohászatot, vagy akár a termikus ví­zbontást is. Tehát léteznie kellett egy olyan időszaknak, amikor az atomsúlytáblázat elemei a natúr valóságukban voltak jelen.

Aztán ahogy kezdetét vette a lehűlés, beindultak a kémiai reakciók. Elsőként talán a klór és a nátrium találtak egymásra, mivel mindkettő elég heves vérmérsékletű.
A konyhasó (nátriumklorid) jelenleg is ott van feloldva az óceánok vizében.
Az oxigén nem tagadta meg kikapós természetét, egyidejűleg flörtölt a hidrogénnel és a szénnel is. így jöhetett létre a ví­z a felszí­nen, továbbá a széndioxid a légkörben.

A történet eléggé hosszú, most csak a végkifejletre, epilógusra hagyatkoznék.
A top 100-ban létezik három elem (oxigén, szén, hidrogén), amely nem éri be a hagyományos monogám kapcsolatokkal (széndioxid, ví­z, metán), ennél többet akar. A tudomány számára ma is rejtély az az ajzószer, stimulátor, ami ezt a triót gruppenre készteti. De az eredmény ismert. Az alkohol, szőlőcukor, zsí­rok, fehérjék, szénhidrátok és cellulóz létrejöttéhez elégséges e három elem bonyolult szerveződése is. Tudnám még folytatni, amennyiben vegyész vagy biokémikus lennék, - de nem vagyok az.
- Ezért inkább térjünk vissza a topik eredeti gondolatmenetéhez…

Vissza az elejére
horpad
cs febr 23 2012, 01:49
horpad
Regisztrált tag #120

Bocsánat! … szerintetek mi ez, ha nem jég egy 425 m átmérőjű kráter aljában? Katt ide!

Tudom, a földi látványhoz szokott szemnek meglepő a jégfelület ilyen mértékű gyűrődése, de ennek a jégnek napi 80°-os hőmérsékletváltozásokat, tágulást és zsugorodást kell elviselnie évmilliók óta. í‰s ha képeket keresünk a világhálón a Michigan-tó befagyott jegéről, - akad belőle bőven, - hát az sem egy műjégpálya, pedig jóval kisebb stressznek van kitéve.
De megnézhetjük ezt a krátert sokkal közelebbről is.

Végül a nyomaték kedvéért vegyünk elő egy másik krátert a kép tetejéről.
Ugyanezt a látványt nyújtja.

Talán magyarázat lehet ezekre az egykori elárasztásokra az a hatalmas iszapvulkán, amely kettejük között található.
De az már megérdemel egy külön posztot is.

Vissza az elejére
fulldragon
cs febr 23 2012, 04:18

Regisztrált tag #35
Regisztrált: v júl 04 2010, 02:40
Üzenetek: 593
"...A NASA-megfigyeléssel kapcsolatban, konkrét példa: egy másik fórumon Horpad közétett egy tanulmányt, és kis idő múlva egy NASA -szakértő szinte ugyanazt publikálta....( persze, mint saját megállapí­tását...)... "

...örülök hogy megbiztok az oldalban (valóban biztonságos, nem ingyenes és reklámmentes) viszont azt mi sem tudjuk megakadályozni, hogy a Nasa vagy bárki más átvegye és újraközölje a munkátokat ...
...de büszkék vagyunk arra, hogy ilyen komoly dolgok a mi portálunkon jelennek meg elöször...
Vissza az elejére
horpad
szo febr 25 2012, 02:14
horpad
Regisztrált tag #120

Semmi gond, fulldragon!
Volt már, hogy a munkámat más fórumra is feltették anonim, például Katt ide! , de az ilyesmi nálam nem okoz lelki válságot. Egy legyintéssel át szoktam lépni. Az internet Mindenkié.
(Elnézést, ha ez most relámnak minősül, kitörölhetem … )
----
”… A kérdés, amit nem tudom, feltettek-e már komolyan, és válaszoltak-e rá valaha is: Hogy került oda az a rengeteg ví­z, amiből a jég lett? … ”
Yup! MrAndersohn személyesen próbál meg válaszolni neked.

Vissza az elejére
horpad
k febr 28 2012, 02:33
horpad
Regisztrált tag #120

úgy látom, a marsi ví­zkereső technológiát a Szaharában is alkalmazzák. Ezek szerint, ha a MARSIS mégsem találna vizet, akkor a hiba nem az í–n készülékében van …

Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF