
| Kezdőlap Kezdőlap 2020 Archiv (2010-13) Top cikkek Fórum Regisztráció A Mars titkai Epsion |
| :: Fórumok :: 2012. Vajon mi fog történni? :: New Age - Az új világrend |
|
<< Előző téma | Következő téma >> |
| Életmód | ||
| Oldal: >> | |
|
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, Róza
|
| Szerző | Üzenet | ||
| Ernő |
| ||
![]() ![]() Regisztrált tag #1 Regisztrált: sze jún 23 2010, 03:46Üzenetek: 0 | Annabike hozott egy érdekes videót és úgy gondolom, hogy megéri egy életmód nevű topik létrehozása, ahol hasonló témákról lehet társalogni. !yes Ime a film. [ Módosítva szo febr 02 2013, 03:41 ] | ||
| Vissza az elejére | | ||
| annabike |
| ||
![]() Regisztrált tag #10 Regisztrált: sze nov 10 2010, 11:25Üzenetek: 0 | orulok , hogy sikerult feltenned , es koszonom a segitseged , jo eszakat! | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Latyoo |
| ||
![]() Regisztrált tag #13 Regisztrált: h febr 01 2010, 04:03Üzenetek: 257 | Megnéztem, jó volt. A legjobban az a rész tetszett, amit a szőke nő mondott, hogy hogyan békélt meg a tumorával, lassan tíz év alatt. Könnyeket csalt a szemembe. Mennyi mindent feladhatnék magamból... elengedhetném, elfogadhatnám, megbocsájthatnám. | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Ernő |
| ||
![]() ![]() Regisztrált tag #1 Regisztrált: sze jún 23 2010, 03:46Üzenetek: 0 | Ha valakit esetleg Kryon üzenete érdekelne. 2009 Szeptember Budapsti közvetítés. Ez a szombati Katt ide! Katt ide! Katt ide! Ez a Vasárnapi. Katt ide! Katt ide! Katt ide! ![]() ![]() ![]() | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Latyoo |
| ||
![]() Regisztrált tag #13 Regisztrált: h febr 01 2010, 04:03Üzenetek: 257 | Jaaaj, bmeg, ne már ezt a... Gyerekek, muszáj mindig a paranormálisból a vallásba torkolnunk? Igen, az ezoterikával érintezik, de azért kéne tudni egy egészséges határt. Mert mondom én, volt ez a Lee Carol-os csatornázás kritizálva keményen. Ha már spiritiszta üzenetekről van szó, ez lenne a ranglétra legalja. Javíts ki Aless, mert csak belehallgattam, te hoztad be ide, miért tartod érdemesnek? | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Zsuzska |
| ||
![]() Regisztrált tag #8 Regisztrált: cs jan 14 2010, 07:44Üzenetek: 221 | Nekem érdekes, mert semmit nem tudtam erröl. Egyes emberek, akikkel kapcsolatba jövök, újabban számomra egészen fúrcsa dolgokat hisznek úgy saját magukról, mint a világmindenségröl. Sokat össze olvasgattam már: mítológiát, szépirodalmat, sf-t, vallástörténetet, mindenfélét, de ami most körülöttem is zajlik, lassan már felfoghatatlan. Mondogatjuk ugyan, hogy tiszteletben tartjuk egymás hitét (amit nem csak a vallásra értek), de mert annyira sok az újdonság és a miért, utána néztem egy kicsit a neten is. Latyoo, szerinted ez egy vallás? Most komolyan kérdezem. Egy egészséges határt csak akkor lehetne tudni, ha meg lehetne határozni, hogy mi a paranormális és mi a vallás. í‰ppen ilyesmin rágódtam, mikor ezt a Fuchs Péter - Az SF és a vallás címü videót találtam. A vége talán a legérdekesebb: Katt ide! [ Módosítva cs márc 11 2010, 02:31 ] | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Latyoo |
| ||
![]() Regisztrált tag #13 Regisztrált: h febr 01 2010, 04:03Üzenetek: 257 | Zsuzska, egyszerűen is elindulhatok a meghatározásban: paranormális: pszichokinézis, telepátia, prekogníció, clairvoyance (távolba-látás elmével), szellem-aktivitás (fizikai megnyílvánulások, poltergeist), ufóészlelések, bermuda-háromszög, jetti, és effélék. New Age, spiritizmus, spiritualizmus, ezoterika: auralátás, Tarot-kártya-jóslás, mágia, szellemidézés (OUIJA), automatikus-írás, szakrális-geometria (pl. a gúla idom láthatatlan energiákat generál), kristály gyógyítás (a kristályok láthatatlan energiákkal rendelkeznek, melyeknek gyógyító a hatása), "földönkívűli fajokkal" médiumon keresztüli "kapcsolatfelvétel", legalizált pszichoaktív drogok fogyasztása (módosult tudatállapotok, néha csak relaxálás céljából, néha látomások előidézésére), regressziós hipnózis előző életek felkutatására, stb. stb... Zsuzska, egyetemi dolgozatot is lehetne írni erről, nem érek rá arra. Csak annyit tudok mondani, mindenki majd úgyis a saját tapasztalata szerint dönti el, hol a határ. A két világ tényleg egybefolyik, ám a paranormális oldal startból valahogy a parapszichológia által tudományosabb beállítódású. Az ezoterikus meg az összeesküvésekre és a szellemek által diktált üzenetekre mer megesküdni, nem annyira a bizonyítékok érdeklik. í‰n mindkettőbe belekóstoltam, s aztán nemrég rájöttem, hogy az ezoterikus felé húzok, mert könnyebb a kudarcot kimagyarázni a "sors"-sal, mintsem, hogy erőt vennék, hogy változtassak, amiben tudok. Ezért zavarnak az ilyen dolgok megjelenése az oldalon, mert úgy érzem, ha változtatni szeretnék, nem itt kéne legyek, hanem az erős akaratú, felelősséget vállalni merő emberekkel teli fórumokat kéne keressem - s mivel még itt vagyok, érzem, nem tettem semmi lépést. Az ezoterikusok 2012-es felemelkedése valójában ugyanaz, amit a kereszténység mond, hogy majd egyszer eljön a megváltó és megszabadít bűneinktől. Az oltáron az csak akkor hangzik el, hogy "segíts magadon és Isten is megsegít", amikor az egyház/pap védi magát (vagyis kihúza magát a felelősség alól), mert abban a szarban, amiben vagyunk, az okot könnyebb kimagyarázni valaki mások baklövésével (ádáméva), karmával, rossz kormánnyal s mittoménmivel. A megszabadításnál/dimenzióváltásnál még az se jön szóba, hogy a szabadság = a felelősségvállalással. úgy érzem, már eleve itt ülni a szgép előtt nagy puhányság. Ezeregy önsegítő könyvet, spiritiszta felvilágosító írományt olvashatnék, az még nem visz közelebb az egyenes elhatározásokhoz, a cécók nélküli változás elindításához. | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Zsuzska |
| ||
![]() Regisztrált tag #8 Regisztrált: cs jan 14 2010, 07:44Üzenetek: 221 | Latyoo, nagyon jó, hogy komolyan vettél. Annyi mindent szeretnék elmesélni neked és látod, megint késö éjszaka van, nem lesz idöm szinte semmire (nem egyedül használom a számitógépet) és az alvásritmusom felboritását mostanában már igyekszem elkerülni. Most csak nagyon dióhéjban: hülyéskedünk persze, de nem csak. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy bármelyikünk részéröl, annak, hogy itt vagyunk van valamiféle mélyebb, emberibb oka egyszerü pótcselekvésnél. Akit te most itt ezen a fórumon találsz, hidd el, erös akaratu és felelösséget vállalni merö emberek és mások is biztosan be fognak jönni. Itt most az elsö lépések történtek meg. Azt szoktuk mondani, hogy aki lopja az idönket, az az életünket lopja. Ha keresünk valamit és nem találjuk, akkor mecsináljuk magunknak, ha tényleg kell nekünk. Ennek az oldalnak a szellemi része a mi dolgunk. Azért fórum, hogy bármit megbeszéljünk ami érdekel. í‰n egyszerre vagyok nagyon nyitott, (túlságosan) öszinte ember és túl mélyen zárkózott is. Tavaly karácsonyig bele se nagyon néztem az emlitett témákkal foglalkozó weboldalakba. Fórumba még oda se léptem be ahova muszáj lett volna (a téma miatt). Nem szeretem a nagy-nyilvánosságot. Nekem meg van a saját kiforrott meggyözödésem, de azért érdekelnek az új dolgok. A környezetemben viszont már sokféle megnyilvánulását az embereknek nem tudtam hova tenni. Csak egy célzásodból (a régi oldalunkró) következtettem arra, hogy talán érdekelne téged, amit akkor azzal a hsz-dal kapcsolatban gondoltam és végül mégse irtam meg (csak az én hibám volt, ne haragudj érte). Ez a rendszerezés jól jött. Köszi. [ Módosítva cs márc 11 2010, 07:50 ] | ||
| Vissza az elejére | | ||
| nordi |
| ||
a ' r e b e l l i s![]() ![]() Regisztrált tag #4 Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14Üzenetek: 922 | [quote] szóval kedves Latyoo! azzal , hogy itt vagy , az elsö lépést már megtetted!.. ....de ha már komolykodunk, ... igazad van, de néhány dologra azért jobban oda kell(ene) figyelni: 1. ez egy uj honlap egy alapkoncepcioval ,halvány profillal és néhány alapito taggal....akik idönként fórumoznak (jelenleg ez van) 2.már irtam hogy a profilt a fórumozok alakitják majd ki (marketingmenedzserfelelösünk szerint ök ezután jönnek) 3.a paranormális jelzot igyekeztunk tagitani ,ezert (is)lett PARAMORAL ( a jelentéseröl majd irok) 4.mindenki szive joga olyan topikot inditani amilyet akar (én pl " rakodógépek, szállitószallagok és más bányagépek tervezése és kivitelezese " cimü topikban lennék igazán otthon, de ez senkit nem érdekelne) 5.a legfontosabb dolog az lenne ,hogy egy kicsit növeljük az aktiv fórumozók létszámát, és az egy pár dolgot egyböl a helyére tenne. (legalább a mások hülyeségeivel is tudnánk foglalkozni,mikor a sajátjainkat már unjuk) 6.megoldások keresése, és türelem..... egyelöre ennyi... [ Módosítva p márc 12 2010, 07:02 ] | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Zsuzska |
| ||
![]() Regisztrált tag #8 Regisztrált: cs jan 14 2010, 07:44Üzenetek: 221 | "Vond egedet, Zeus, fellegek páráiba,s bitorold eröd, mint bogáncsot nyakazó fiú, völgyeken és hegyormokon,- e földet, az én földemet meg nem ingatod, se kunyhómat, nem a te müved, se tüzhelyemet, melynek parazsáért írigyelsz. Nem tudok koldusabbat a nap alatt nálatok, Istenek! Sóhaj, imák s oltárok adója tengeti siralmas fenségteket. Koplalnátok, hogy ne volna koldus és gyermek a remény bolondja mind. Gyermekkoromban, nem jutva se té se tova, tévelygö szemem a nap felé fordult, mintha ott valahol volna fül hallani panaszom, s szív mint az enyém, megszánni a szorongatottat. Ki segített a titánok dölyfös dühe ellen? Ki mentett meg a haláltól, rabszolgaságtól? Nem magad végeztél-e mindent szenttüzü szív ? S ízott, ifjan s becsapva, jóságod hálálja Neki, aki csak alszik ott fent? í‰n tiszteljelek? Miért? Enyhítetted-e kínját valaha roskadónak? Törölted-e könnyét valaha rettegönek? Nem kalapált-e férfiúvá a mindenható Idö s örök Végzet, minkettönk ura? Azt hitted, meggyülölöm az életet, sivatagba futok, mert vágyaim virága nem mind lett gyümölcs? Itt ülök, embert gyúrok, a magam szerinti formát, hogy másom legyen: sírjon, nyomorogjon, élvezzen, örüljön - és rád se nézzen, mint én!" (Goethe: Prometheusz ford. Szabó Lörinc) [ Módosítva v márc 14 2010, 05:36 ] | ||
| Vissza az elejére | | ||
| Oldal: >> | |