:: Fórumok :: Földönkí­vüliek, idegen világok :: A Hold rejtélyei

<< Előző téma | Következő téma >>
Hold-küldetések...Mikor? Kik? Hogyan?
Oldal:       >>  
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, Róza
Szerző Üzenet
curiosity
v márc 02 2014, 09:28
Regisztrált tag #388
Regisztrált: p jan 13 2012, 03:57
Üzenetek: 177
Kissé rendhagyó lesz a topik-nyitó,hiszen kronológiai sorrendben illenék az eseményeket feldolgozni, esetleg rekonstruálni, egyik ismerősöm kérésére megfordítjuk a sorrendet, és a legutolsóval kezdjük...Nevezetesen a Kínai Holdszonda-rover, a Chang'e 3-al
2013 dec.14 landolt a Hold felszínén a Kínai szerkezet, különösebb problémák nem adódtak, nagyjából a kitűzött célterületre érve. A fedélzeti műszerek beüzemelése után a rover ( rabbit ) legördült a leszállóegységről, nagyon hasonló módon, mintahogy a Pathfinder Mars-szonda is tette. A Kínai holdraszállást árgus szemmel követték (követik) azok is, akik ettől a küldetéstől remélik begyűjteni az Apolló-program cáfolatához szükséges bizonyítékokat,és ez természetesen igaz az ellentáborra is.....

Közben elkezdtek jönni a képek is, a kamerák felbontásánák, jellemzőinek nem néztem utána, ( esetleg,ha Yup erre jár, biztos tud ezzel kapcsolatban valamit), véleményem szerint egyenlőre perdöntő bizonyítékot nem láttunk színek tekintetében sem....készültek képek kölünböző fényviszonyok mellett, különböző szögekből,aztán láttuk ezeket más-más módon feldolgozva. Gyakorlatilag, egyenlőre nem lettünk okosabbak...

Itt pedig egy NASA-felvétel az Apolló-programból...

Következő post-ban folytatjuk..addig is, lehet ezzel kapcsolatban véleményt mondani, senki ne fogja vissza magát...
Vissza az elejére
curiosity
h márc 03 2014, 04:26
Regisztrált tag #388
Az egyik leginkább vitatott kérdés arról szól, vajon milyen színe van a Holdi regolithnak, valós-e a NASA által közzétett képeken az általánosan szürkébe,színtelenségbe hajló felszín, illetve, látszanak-e a csillagok a Kínai rover képein, a felszíni alakzatok fotózása közben, a horizont fölött?
A rendelkezésre álló képek egy részének átnyálazása után, úgy gondolom, a kérdés még nem eldönthető egyértelműen. Úgy tűnik, ahány oldal, annyi feldolgozás. Találtam NASA-holdképekkel teljesen egybevágókat, de vannak olyan feldolgozások is,melyek a felszínt színpompában láttatják.....

Ezen a fotón látható a Holdi égbolt is.....Azt hiszem, most horpad leütné a magas labdát AL-fórumon... Ti láttok ezen csillagokat?

Vissza az elejére
curiosity
cs márc 13 2014, 11:17
Regisztrált tag #388
Mondtam,hogy senki ne fogja vissza magát fórumtársak.....
Tehát: a kérdés úgy szólt: " láttok-e a Kinai-leszállóegység képén csillagokat?".....Nos én nem.... a dolog azért lényeges,mert az Apollo-küldetések során készült Hold-felvételeken sincs. Pedig - elméletben - a csillagoknak, a Holdfelszínről nézve, még ragyogóbbaknak kellene lenniük, mint a "Földi" égbolton. Ezért aztán, a képek elemzése során, sokan elsőrangú bizonyítéknak tekintették a csillagok hiányát ahoz, hogy csalást kiáltsanak....
A "disszonancia", a fotó-technikai részben keresendő, magyarul : Nem lehet egyszerre fotózni a Holdfelszínt,és a csillagokat is, a záridő miatt. Ha hosszabb záridőt alkalmaznak,( amin már megjelenhetett volna néhány erősebb-fényű csillag) akkor a felszínből egy fehéres paca lett volna...
[
Aldrin a Holdon....
A Hold-küldetések felvételeit itt találjátok: Katt ide! Nagy vihart okozott Stanley Kubrick özvegyének nyilatkozata is, melyből sokan azt a következtetést vonták le,hogy a Holdraszállás meg sem történt. Napvilágra kerültek olyan felvételek, melyek stúdió-körülmények között készültek,és korántsem a Holdon.... Véleményem szerint jártak a holdon...hogy minden úgy történt-e ahogy mi tudjuk, azt nem lehet garantálni, bár a műholdas képeken ott vannak a leszálló-egységek maradványai, sőt még a Hold-autó is..... Itt egy összeállítás a témával kapcsolatban, a "szkeptikusok" oldaláról..... Katt ide!

[ Módosítva cs márc 13 2014, 11:21 ]
Vissza az elejére
DenverStar
p aug 01 2014, 01:12
Regisztrált tag #854
Regisztrált: sze jan 29 2014, 04:12
Üzenetek: 12
Számomra az a legnagyobb rejtély, hogy lehet az hogy a szovjet űrszondák évtizedekkel ezelőtt vígan elszaladgáltak hónapokig a holdon, ez meg bedöglik rögtön.
Vissza az elejére
FregO
h aug 04 2014, 06:03
Regisztrált tag #493
Regisztrált: p júl 06 2012, 03:03
Üzenetek: 14
Az is lehet, hogy az egész csak álca és a robotnak semmi baja, és a kudarcot csak megjátszodták...talán ez volt a legjobb és legkönnyebb megoldás, hogy titokban kutassák a Hold csodáit .

[ Módosítva h aug 04 2014, 06:05 ]
Vissza az elejére
carrion
k nov 11 2014, 02:56
Regisztrált tag #83
Regisztrált: k nov 16 2010, 07:05
Üzenetek: 16
Engem az a kérdés foglalkoztat leginkább, hogy senki számára nem furcsa az a tény hogy a 70-es évek óta miért nem "mentünk" újra a Holdra?
Vissza az elejére
Roland
szo nov 22 2014, 04:04
Regisztrált tag #62
Regisztrált: v okt 03 2010, 03:10
Üzenetek: 115
Mert a szürkék uralják a Holdat. Vannak ott kolóniáik.
1970. körül is meggátoltak egy mesterséges "Hold-rengést" a szürkék, amelyet az amerikai űrhajósok akartak volna előidézni, robbantással. Ugyanis, ez a Holdi földrengés tönkretette volna a szürkék ottani bázisait.

[ Módosítva szo nov 22 2014, 04:05 ]
Vissza az elejére
DenverStar
k nov 25 2014, 12:43
Regisztrált tag #854
Regisztrált: sze jan 29 2014, 04:12
Üzenetek: 12
Roland, ezt honnan tudod?
carrion, ezt anyagi okokkal szokták magyarázni.Én inkább azt sajnálom hogy az orosz hold misszió nem jött létre, nem értem miért adták fel.
Vissza az elejére
Roland
v dec 07 2014, 08:39
Regisztrált tag #62
A Neten olvastam, DenverStar, több helyen is.

Vissza az elejére
Roland
v dec 07 2014, 08:40
Regisztrált tag #62
Anyagi okokkal nem érdemes magyarázni -- ott az amerikaiaknál annyi a pénz, mint a pelyva!!

Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF